Klimatyczny Dzień Dziecka 31.05 Kietrz Orlik

Klimatyczny Dzień Dziecka 31.05 Kietrz Orlik

🎉🎈 WIELKI DZIEŃ DZIECKA – ZAPRASZAMY NA RODZINNE ŚWIĘTOWANIE! 🎈🎉
Już 31 maja wspólnie ze Starostwo Powiatowe w Głubczycach zapraszamy wszystkie dzieci – te najmłodsze, trochę starsze, a także całe rodziny – do wspólnego świętowania wyjątkowego dnia pełnego radości, śmiechu i niezapomnianych atrakcji! Przygotowaliśmy mnóstwo aktywności, pokazów i występów, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie.
To będzie popołudnie pełne pozytywnej energii, kolorów, dobrej muzyki i rodzinnej atmosfery.
📅 Data: 31.05
⏰ Godzina: 14:00–17:00
📍Orlik Kietrz
🚒 Na wydarzeniu będą z nami niezawodni strażacy:
• OSP Dzierżysław
• OSP Ściborzyce Wielkie
Odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego
To również doskonała okazja, aby zobaczyć strażaków z bliska, poznać ich pracę i zrobić pamiątkowe zdjęcia.
🎤 Na scenie nie zabraknie wyjątkowych występów artystycznych:
🎵 Pozytywki
🎵 Solistki Tomasza Kurija
💃 Występy taneczne zespołu Besties oraz Roztańczone Iskierki
Muzyka, śpiew i taniec sprawią, że dobrej energii i uśmiechu z pewnością nie zabraknie!
🎨Magiczna Fabryka Animacji:
✨ malowanie twarzy
🎈 skręcanie balonów
🎯 zabawy ruchowe i integracyjne
🐻 wizytę żywej maskotki
A to jeszcze nie wszystko!
🎊 Dodatkowe atrakcje:
📸 Fotobudka
🏰 dmuchańce dla najmłodszych
🥁 warsztaty bębniarskie
🌈 kolorowe wyrzuty HOLI
⚽ rodzinny mecz piłki nożnej – bo najlepsza zabawa to wspólna zabawa!
🍿 Na uczestników czekać będzie również strefa gastronomiczna 🌭
Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania! Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół i przede wszystkim dobry humor. Stwórzmy razem dzień pełen uśmiechu, dziecięcej radości i pięknych wspomnień.
Do zobaczenia 31 maja! ❤️🎉

,, Dobrze Pojechane… ” Spotkanie autorskie 11.06

📚🌏 Spotkanie autorskie – „Nowa Zelandia Przybliżona” 🌏📚
Już 11 czerwca zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Magdaleną Gumowską i Mariuszem Łapińskim, autorami projektu Dobrze Pojechane oraz książek „Jak nie dać się zjeść Australii”, „Kiwipedia, czyli Nowa Zelandia przybliżona”, „Zwrotnik Dzioborożca, Azja Południowo-Wschodnia”
To będzie podróż na drugi koniec świata – pełna niezwykłych historii, pięknych zdjęć, ciekawostek, praktycznych wskazówek i inspiracji do odkrywania świata 🌍✈️
📅 11.06
📍 Centrum Kultury i Sportu Tkalnia – s. kameralna
👧 Spotkanie dla dzieci: godz. 10:00
🧑 Spotkanie dla dorosłych: godz. 17:00
Kilka słów o autorach.. 🌏📚
Mariusz Łapiński
Ukryta pod maską powagi dusza towarzystwa. Z wykształcenia polonista, twardo jednak stąpa po ziemi. Kopalnia wiedzy i anegdotek, którymi z przyjemnością się dzieli. Stanowczy i uparty, chyba, że w sprawę zamieszane są szczeniaczki. Po tym jak własnymi siłami pozbył się ofidiofobii uważa, że nic nie jest niemożliwe. Od wczesnego dzieciństwa z nosem w książkach. Od lat z plecakiem w podróży. Owocem połączenia tych dwóch pasji są książki: “Jak nie dać się zjeść Australii”, „Zwrotnik Dzioborożca” oraz „Kiwipedia, czyli Nowa Zelandia przybliżona”
Magdalena Gumowska
Uosobienie radości. Bardzo ekspresyjna i gadatliwa. Twardy charakter szlifowany na lodowisku podczas treningów hokeja o dziwo idzie w parze z opiekuńczą naturą. Jej zorganizowany umysł ścisły chętnie porzuci nawet najbardziej dopięte plany, aby wziąć udział w dyskusji na temat jednej z dwóch największych pasji: optometrii lub kosmosu. Od niedawna hobbystycznie zajmuje się składem i łamaniem książek (w tym „Zwrotnika Dzioborożca” i „Kiwipedii”). W chaosie dnia codziennego wyjątkowo ceni sobie chwile wyciszenia i samotności. Ma naturalne szczęście.
Zapraszamy wszystkich miłośników podróży – tych małych i tych dużych! 😊

Wernisaż wystawy malarstwa 29.05

Mamy dla Was w zanadrzu wyjątkową wystawę. Już dziś pragniemy zaprosić Państwa, do zapoznania się z malarstwem i rysunkiem Pani Dominiki Jochlik.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 29 maja, o godz. 17:00 w Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu.
Dominika Jochlik, ur. w 1992 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem koncentrując się na intuicyjnym procesie twórczym, zapisie emocji oraz uchwyceniu chwili i obecności. W swojej praktyce odnosi się również do doświadczenia codzienności traktując je jako źródło obserwacji i impulsów do pracy.

Podróż w dźwiękach .. 25.05.2026 r.

🌿✨ Dzień Matki to idealny moment, aby zatrzymać się na chwilę… i podarować sobie oddech. ✨🌿
Zapraszam Cię na wyjątkową „Podróż w dźwiękach” połączoną ze wstępną aktywacją ciała – spotkanie pełne relaksu, ukojenia i regeneracji w otulającej atmosferze dźwięków mis, gongów i instrumentów terapeutycznych. 🤍
💫 Mamo, daj sobie chwilę wytchnienia.
Pozwól sobie odpocząć, rozluźnić ciało i wyciszyć głowę.
To przestrzeń tylko dla Ciebie – pełna ciepła, spokoju i kobiecej energii. 🌙
📩 Napisz wiadomość prywatną, aby poznać szczegóły i zarezerwować miejsce.
Liczba miejsc ograniczona.

Dzień rodziny 28.05

🌸👨‍👩‍👧‍👦 Dzień Rodziny w Tkalni 👨‍👩‍👧‍👦🌸
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na wyjątkowe popołudnie pełne muzyki, tańca i kreatywnej zabawy! 💛
📅 28 maja (czwartek)
🕓 godz. 16:00
📍 Tkalnia
W programie:
✨ występy taneczne grup Roztańczone Iskierki oraz Besties prowadzonych przez Laurę Franiczek
🎤 występy wokalne solistek prowadzonych przez Tomasza Kurija
🎨 warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą mogły namalować swoją mamę albo tatę 😉
Czeka nas mnóstwo uśmiechu, wzruszeń i rodzinnej atmosfery! 💐
Do zobaczenia! ❤️

Fotogaleria z rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Kietrzu

Niedzielne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Kietrzu za nami! 🏍️🔥
To wyjątkowe wydarzenie po raz kolejny pokazało, jak wielką siłę ma wspólne działanie lokalnej społeczności. Swoje siły połączyli: niezastąpieni Jesteśmy Wyjątkowi, Sołectwo Ściborzyce Wielkie oraz Tkalnia. 👏
Po uroczystej mszy świętej motocykliści zebrali się na kietrzańskim Rynku, gdzie powitała ich Pani Burmistrz, która również aktywnie uczestniczyła w paradzie motocyklowej. Nie zabrakło także księdza proboszcza, który poświęcił wszystkie maszyny, a chwilę później sam wsiadł na motocykl i ruszył w uroczystym przejeździe. 🏍️⛪
O pyszną gastronomię zadbali jak zawsze Wyjątkowi, tworząc świetną atmosferę spotkania. 🍔☕
Na zakończenie wydarzenia sceną zawładnęły mocne, rockowe brzmienia zespołu Manson Band z Kędzierzyna-Koźla. 🎸🔥
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, wspólną energię i bezpieczne rozpoczęcie sezonu!
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach! ❤️