Tym razem zapraszamy młode osoby z Kietrza i okolic do twórczych działań manualnych.

W programie między innymi zajęcia ze stolarki, ceramiki, gotowania, wikliniarstwa, survivalu i gry na bębnach. Pragniemy, aby warsztaty pomogły uczestnikom odkryć radość z pracy własnych rąk. Zapraszamy ich do samodzielności, eksplorowania swojej wyobraźni i rozwijania kreatywności.
Do udziału w Lecie w teatrze zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8 – 18 lat.
Warsztaty odbędą się w dniach 29.07 – 10.08.2024 (od poniedziałku do soboty) w godzinach 9:00–15:00 (9.08 odbędzie się finał warsztatów koło godziny 18, w ten dzień godziny zajęć będą inne, 10.08 spotykamy się w godzinach 10-13). Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, wydrukowanie, podpisanie i osobiste dostarczenie go do CKiS Tkalnia (do p. Agnieszki Gogolewskiej) lub przesłanie podpisanego skanu na adres: promocja@tkalniakietrz.pl
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja obecności na wszystkich zajęciach oraz udział w pokazie finałowym.
Szczegółowe informacje pod adresem: lwtkietrz23@gmail.com lub pod numerem telefonu 663474737.

formularz i klauzula informacyjna do pobrania w linku poniżej:

Formularz-zgłoszeniowy-Lato-w-teatrze

Klauzula-informacyjna-dla-rodziców-uczestników-półkolonii_Lato-w-teatrze-2024

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

OPIS PROGRAMU LATO W TEATRZE 2024

Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem. Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!

W aktualnej 17. edycji programu dofinansowanie otrzymało 35 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 19 samorządowych instytucji kultury, aż 24 projekty zostaną przeprowadzone w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców!

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2024 organizują:

ARTeria – Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Bytomskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Fundacja #WSZYSTKIERODZAJETEATRU, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja Górom, Fundacja Kosmos, Fundacja Kupalinka, Fundacja Plenerownia, Fundacja Teatr Latarnia, Fundacja W to mi graj, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Goleniowski Dom Kultury, Grupa Inicjatywna Baranówko, Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie, Stowarzyszenie “Sztuka na scenie”, Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Ludzie Miasta, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Towarzystwo Miłośników Ponikwi, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Wrocławski Teatr Lalek