Wczorajsza majowa niedziela była pełna wzruszeń, aktywności i wspólnego świętowania 
Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą za Ojczyznę. Po jej zakończeniu, jak co roku, rozdaliśmy biało-czerwone chorągiewki i wspólnie przeszliśmy pod Kamień 700-lecia. Tam Pani Burmistrz Dorota Przysiężna-Bator, w asyście radnych oraz przedstawicieli władz powiatu, złożyła kwiaty i znicz pod pomnikiem, oddając hołd naszej historii.
Zaraz po części oficjalnej wystartował pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy
Trasa liczyła 22 km i choć była wymagająca, wszyscy uczestnicy poradzili sobie świetnie! Były zadania do wykonania, kreatywne stroje nawiązujące do święta, a na mecie – zasłużony odpoczynek przy kiełbasce z grilla i popcornie. Nie zabrakło też emocji przy wręczeniu nagrody głównej – roweru!
Ogromne podziękowania kierujemy do OSP Kietrz za profesjonalny pokaz pierwszej pomocy. Każdy mógł spróbować swoich sił i przypomnieć sobie najważniejsze zasady ratowania życia. Z okazji Waszego święta składamy Wam serdeczne życzenia i dziękujemy za codzienną służbę! 
To był dzień pełen wspólnoty, radości i dumy – dziękujemy, że byliście z nami!
fot. Alicja Cyrupa i Tobiasz Miensopust
Najnowsze komentarze