Już październik. Przed nami NIEDZIELA PAPIESKA.
Potem 16 października – 42. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a 22 października liturgiczne wspomnienie naszego świętego.
Przypominamy o naszej inicjatywie – wciąż aktualnej.

DZIĘKI OJCU… OJCZE, DZIĘKI !!

wspomnienie-o-janie-pawle-II

Z okazji Roku Świętego Jana Pawła II zapraszamy Państwa – starszych
i młodszych – do podzielenia się tym, co za sprawą Ojca Świętego zdarzyło się w Waszym życiu. To mogą być wspomnienia z pielgrzymek do Rzymu czy innych miejsc, do których Papież pielgrzymował. Mogą być relacje
z wypraw, wycieczek do miejsc związanych jakoś z Karolem Wojtyłą. Równie cenne mogą być relacje z bezpośrednich spotkań z Ojcem Świętym, jak i przemyślenia na temat jego życia i pontyfikatu. Może lektura jego utworów, dokumentów papieskich, homilii, wypowiedzi, filmów o nim, piosenek będzie świadectwem, że był i jest dla nas kimś ważnym. Można sfotografować pamiątki, skopiować zdjęcia i opisać je. To mogą być drobne rzeczy, krótkie notatki, impresje – prosta lub bogatsza twórczość. A może mają Państwo inne pomysły? Niech to będzie nasz gest serca, prezent, podziękowanie, dar złożony naszemu Wielkiemu Rodakowi na jego 100. rocznicę urodzin. Podzielmy się tym darem ze sobą – niechaj nas łączy!
Do 22 października czekamy na Państwa wypowiedzi: pisane, malowane, fotografowane, nagrywane i inne. Będziemy je za Waszą zgodą prezentować, publikować. Przesyłajcie je na naszą pocztę elektroniczną: mgokkietrz@poczta.onet.pl lub na pocztę tradycyjną:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kietrzu, ul. Wojska Polskiego 20, 48 – 130 Kietrz.
UWAGA! To nie jest konkurs, ale autorów ciekawych prac nagrodzimy. ODWAGI! DO DZIEŁA!