Wiejski Dom Kultury w Nowej Cerekwi

Inspektor ds. kultury Ewa Pawęska (w zastępstwie referent ds. kultury Wiesława Witwicka)

Wiejski Dom Kultury jest placówka zajmującą się krzewieniem kultury na wsi. Działalność kierowana jest do całego środowiska lokalnego. WDK organizuje imprezy cykliczne jak LATO i ZIMA na wsi.

Współpracuje z liderami lokalnych organizacji /Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Kultury, Rada Sołecka, KGW, OSP, LZS, Koło ERiI, Rada Parafialna/przy realizacji wspólnych projektów na rzecz środowiska tj. Sylwester, Choinka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, Dni Pilszcza, Piknik Rodzinny, Święto Niepodległości, zabawy Seniorów.

W godzinach otwarcia mieszkańcy mogą korzystać z księgozbioru oraz internetu. Do dyspozycji uczestników w obiekcie znajdują się 2 stoły do tenisa, piłkarzyki, mini kometka, rzutki, gry świetlicowe. W budynku WDK swoją siedzibę ma Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Klub Sportowy dysponujący siłownią. W obiekcie WDK realizowane są zajęcia muzyczne i ruchowe w ramach projektu ISKRY- Fundacji Fala z Wrocławia. WDK uczestniczy w projektach realizowanych przez zaprzyjaźniony z Pilszczem czeski Oldiszow i Holenberg z Niemiec.

W obiekcie odbywają się imprezy okolicznościowe, zebrania wiejskie, zabawy, imprezy programowe WDK i lokalnych organizacji.

Przy budynku znajduje się boisko do piłki nożnej i siatkowej.

Harmonogram zajęć stałych:

Zajęcia grupy śpiewaczej w środy 16:00 -18:00

Zajęcia ruchowe w okresie zimowym codziennie 18:00 -19:00

Zajęcia plastyczne wtorki i czwartki 15:00-17:00

 

 

 

Godziny otwarcia Wiejskiego Domu Kultury

od wtorku do soboty od 17:00 do 21:00