O Nas

Historia naszego Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury zaczyna się w 1992 roku, kiedy budynek został przekazany miastu przez zakłady tkanin dekoracyjnych „WELUR” S. A
Od tego czasu w skład MGOK wchodzą:
Miejski Dom Kultury w Kietrzu i 4 Wiejskie Domy Kultury w Dzierżysławiu Nasiedlu, Nowej Cerekwi i Pilszczu

Jesteśmy placówką kulturalno – oświatową. Zajmujemy się animacją kultury oraz organizowaniem imprez kulturalno – rozrywkowych. Celem MGOK- u jest wszechstronny rozwój człowieka, jego ambicji i potrzeb. Aktywnie uczestniczymy w wychowaniu młodego pokolenia uwrażliwiając go na szeroko pojętą kulturę.

Nasi najmłodsi i młodzi uczestnicy udzielają się w różnych cyklicznych imprezach organizowanych przez Dom Kultury w Kietrzu jak:

  • Festiwale Piosenki
  • Konkursy Recytatorskie
  • Warsztatach plastycznych

Wychodząc naprzeciw najmłodszym dzieciom stworzyliśmy „Klub Malucha” natomiast młodym talentom proponujemy udział w amatorskich grupach teatralnych i wokalnych. Nasza placówka kieruje swą ofertę także do młodzieży uczącej się oraz dorosłych, którzy swój wolny czas mogą poświecić na realizowanie pasji w różnych sekcjach.

W budynku MDK-u swoje miejsce ma:

  • Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna
  • Klub Seniora, który stworzył zespół „Wrzos”
  • Związek Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych

Ogromnym powodzeniem cieszą się niewielkie imprezy organizowane w sali kameralnej (np.: Mikołajki czy Dzień Babci i Dziadka), ale także te większe (np.: przedstawienia okolicznościowe) na mieszczącej 380 osób sali widowiskowej. Młodzież codziennie może spędzać popołudnia w kawiarni „Sonata”.

Dom Kultury uwzględnia przedsięwzięcia integrujące społeczność lokalną poprzez organizację imprez masowych i plenerowych takie, które uwzględnione są w kalendarzu kulturalnym miasta np.: Dni Kietrza, Dożynki, Dzień Dziecka, Akcja Zima/ Lato w Mieście, Bale Sylwestrowe i Karnawałowe czy Uroczystości Państwowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową, w której szarzej omawiamy swoje propozycje, fotoreportaże z odbytych imprez oraz zapowiedzi przyszłych wydarzeń, które zawsze będą zamieszczane wcześniej.