W trakcie tegorocznego Lata w teatrze będziemy zgłębiać historię Kietrza i jego mieszkańców. Zabawimy się w detektywów, którzy szukają śladów po tych, którzy tu kiedyś mieszkali, a następnie pod opieką zaproszonych artystów teatru, tańca, filmu i sztuk plastycznych twórczo przetworzymy nagromadzony materiał. Porozmawiamy też o tym jaki ślad chcielibyśmy zostawić po sobie dla przyszłych pokoleń i spróbujemy nadać mu artystyczny kształt. Dwutygodniowe warsztaty zakończy wspólny pokaz finałowy.

Do udziału w Lecie w teatrze zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8 – 18 lat.

Warsztaty odbędą się w dniach 17–29 lipca 2023 (od poniedziałku do soboty) w godzinach 9:00–15:00 (w sobotę 29.07 w godzinach 9.00 -17.00). Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSci9DMC303d3T8slt8NzGJ7v_vUCWtLFQ-uKharanj9KSer3Q/viewform?usp=sf_link

O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja obecności na wszystkich zajęciach oraz udział w pokazie finałowym.

Szczegółowe informacje pod adresem: lwtkietrz23@gmail.com lub pod numerem telefonu 663474737.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

OPIS PROGRAMU LATO W TEATRZE 2023

Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem. Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!

W aktualnej 16. edycji programu dofinansowanie otrzymało 36 ośrodków z całej Polski – 20 organizacji pozarządowych i 16 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie w ramach niego w 2023 roku przyznano 6 ośrodkom.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

www.facebook.com/instytutteatralny

LATO W TEATRZE 2023 organizują: 

W ramach modułu LATO W TEATRZE+

Dom Kultury w Strzelnie+Stowarzyszenie “Ecce Homo”

Fundacja KONTRA/BANDA+Fundacja #wszystkierodzajeteatru

Fundacja Teatr Latarnia+Fundacja Teatr Łątek

Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej+Stowarzyszenie Rodziców TU

Śląski Teatr Lalki i Aktora “Ateneum”+Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu+Chełmiński Dom Kultury

 

W ramach modułu LATO W TEATRZE

Babiogórskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Dom Kultury “Krzemień” w Szczecinie, Fundacja „Kocham Dębniki”, Fundacja “Pracownia Inspiracji Społecznych”, Fundacja “Teatr Układ Formalny”, Fundacja Hydro-polis, Fundacja Inexkult, Fundacja Jak Drzewiej Bywało, Fundacja Plenerownia, Fundacja Przepływy, Fundacja Strefa Dorastania, Fundacja Zamek Bełżyce, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Koło Gospodyń Wiejskich “Urzeczanki” we wsi Coniew, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Słupski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Ósmego Dnia, Towarzystwo Miłośników Ponikwi